Životní mapy®

Proč Životní mapy?

Co pro vás či vaše dítě mohou Životní mapy udělat

Životní mapy pro dospělé

Jsou moderním a rychlým nástrojem, jak objevit příčinu aktuálních problémů, které žiji a které ovlivňují můj současný život. Dávají okamžitou odpověď a zároveň dávají i konkrétní návod, jak situaci řešit. Vlastní sezení trvá přibližně dvě hodiny. V případě hlubokého a závažného problému je někdy potřeba toto sezení několikrát zopakovat.

DIAGNOSTIKA – KONZULTACE – KROKY K ŘEŠENÍ

Dětská životní mapa

je určena pro děti již od 3 let. Jakmile je dítě schopné komunikovat (souvisle mluvit) a alespoň trochu kreslit, je možné s ním absolvovat tuto metodu. Pro dítě je nezátěžová a ve výsledku velmi rychlá.

PŘEDŠKOLNÍ VĚK

Právě v tomto předškolním věku je nejvhodnější absolvovat s dítětem Životní mapu. Je to z toho důvodu, že zvláště v tomto věku je možné zjistit a nejjednodušeji korigovat vznikající skrytá traumata či vzorce, podle nichž by se dítě vyvíjelo a chovalo v budoucnu. Je důležité pochopit, že určující není realita událostí, ale to, jak dítě na tuto událost zareaguje a jak si ji samo vyloží. Tato reakce probíhá především uvnitř dítěte a rodič ji tedy stěží postřehne. A je přirozeností dítěte předškolního věku, že tuto situaci nedokáže vykomunikovat ani se svými nejbližšími. Velkou výhodou metody Životních map® je, že dokáže rozlišit vlastní událost a reakci dítěte a navrhnout potřebnou korekci.

PRO ŠKOLNÍ VĚK

Rodičům školáků Dětská životní mapa přináší možnost řešení problémů například s poruchami učení, šikanou, problémů v rodině. Když dítě přestává komunikovat, nebo si s dítětem nerozumíte tak, jak byste si přáli. Či vnímáte změny, které neumíte rozklíčovat.

Velmi dobře lze odhalit a prevenovat možné sklony k závislostem, příčiny úzkostných stavů, strachů apod.