S čím pomůže Životní mapa

Životní mapy® jsou projektivní, diagnostická a terapeutická metoda, která poskytuje rychlou a efektivní pomoc dospělým, dětem a jejich rodičům. Diagnostikuje celou řady problémů a okamžitě přichází i s návodem na jejich řešení. Ve spojení s technikami neduální terapie a gestaltu vytváří terapeutický proces, který má viditelné výsledky a dokáže změnit život k lepšímu v relativně krátkém období několika týdnů či měsíců.

Co lze řešit Životní mapou®  pro dospělé:

Nenaplněný osobní potenciál  * Traumata z dětství, pocity neštěstí * Sklony k sebedestruktivnímu chování * Zacyklení v myšlení a pocitech * Problémy s rozhodováním a limity * Jak se v sobě vyznat a lépe si porozumět * ¨Problémy s přijetím a sebehodnotou * Prevence a řešení závislostí * Partnerské neshody * Máte pocit, že se Vám pořád dokola v životě opakují nevyhovující situace? * Vidíte, že s některými lidmi se dobře domluvíte a s jinými ne a ne si porozumět? * Cítíte, že si sebou pořád nesete pomyslný batoh zátěží? * Potřebujete nastavit proces vedoucí k potřebné změně?

Při práci s odborníkem Životních map® se dospělý při malování své mapy vrací do určitého věku a je provázen procesem, který má svou konkrétní metodiku. * V průběhu tohoto procesu vzniká diagnostika s konkrétními výstupy a praktickými radami, které jsou pak srozumitelně a jasně komunikovány.

V čem může pomoci Dětská životní mapa®?

Rychle diagnostikuje to, co se děje uvnitř dítěte * Pomáhá řešit problémy ve škole nebo  rodině *Včas pomůže objevit a řešit možné budoucí nebo aktuální směřování dítěte k různým závislostem * Tápete-li ve výchově, můžete se přesvědčit, zda na dítě nepřenášíte vlastní nezpracovaná traumata * Pomůže vaše dítě připravit na chystanou životní změnu (rozvod, stěhování atd.) * Vidíte, že vaše dítě něco trápí, ale nechce nebo nemůže se vám svěřit? * Zlepšíte vzájemnou komunikaci* Lépe porozumíte vnitřnímu světu svého dítěte. • Chcete změnit své postoje a přístup k výchově?

Při práci s odborníkem Životních map® dítě maluje, povídá si a je provázeno procesem, který má svou konkrétní metodiku. * V průběhu tohoto procesu vzniká diagnostika s konkrétními výstupy pro rodiče.  Dítě celému procesu rozumí, má z něho dobrý pocit a vidí, že mu je dávána plná pozornost v celém průběhu a není opomíjeno ani při výstupu rodiči.

Dětská životní mapa®

je určena pro děti již od 3 let. Jakmile je dítě schopné komunikovat (souvisle mluvit) a alespoň trochu kreslit, je možné s ním absolvovat tuto metodu. Pro dítě je nezátěžová a ve výsledku velmi rychlá.